O opowiadaniu

Nie mieli prawa się spotkać. 
Nie miał prawa jej zauważyć.
Nie miała prawa go pokochać. 
Bóg olimpijski oraz heroska - czy taka miłość jest w stanie zaistnieć?
Czy jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności?
Czy jest w stanie oszukać przeznaczenie?

Beatrice Mead, choć wie, że nie jest taka, jak jej rówieśnicy, wiedzie całkiem normalne życie, nie mając pojęcia, że mitologiczne stwory tylko czekają na to, aż podwinie jej się noga. Jednak jej życie zmienia się diametralnie, gdy czwórka herosów puka do jej drzwi, każąc dziewczynie pójść razem z nimi.
Beatrice wkracza w świat bogów olimpijskich, herosów oraz przepowiedni. Jednym słowem: świat mitologii. Dziewczyna wraz z przyjaciółmi musi stanąć do walki w wojnie, którą wypowiedział Olimpowi stary tytan, król mórz, Okeanos. 
Tylko czy Beatrice na pewno jest heroską?
Po której stronie bitwy tak naprawdę stoi?

2 komentarze:

 1. fajne :D dodaję do obserwowanych :D mam nadzięję że sie odwdzięczysz ;3
  wpadniesz do mnie? :D

  http://magiczna-szatynka-zhogwartu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam prolog i powiem tak... Zaintrygowałaś mnie. Ponieważ 99% blogów, na które zdarzyło mi się wejść to FF a to z HP, a to z jakiegoś serialu. ogólnie rzecz biorąc FF w zagęszczeniu tak ogromnym i wykonaniu tak marnym, że nie chce się tego czytać. A u Ciebie proszę, mitologia, klasyka :). Zaliczyłam dopiero prolog, ale zatrzymam się na dłużej, choć nie moge obiecać, że szybko przebrnę przez tę imponującą ilość rozdziałów. Ogromnym plusem jest w moich oczach fakt, że treść nie jest FF, a jeśli jest to w każdym razie z czegoś czego ja nie znam ;) (chociaż mitologię znam i uwielbiam :)). Serdecznie pozdrawiam a w spamowniku pozwoliłam sobie zostawić ślad do siebie :)
  Kajjka

  OdpowiedzUsuń

Herosi